פרגולות מעץ

פרגולה מעץ היא תוספת מבורכת לכל בית שכולל גם מרחב חיצוני. ישראל היא מדינה חמה מאוד לאורך חלק גדול מחודשי השנה, כולנו כבר מודעים לסכנות שמביאה איתה חשיפה מופרזת לקרינת השמש ועל-מנת לנצל גינה, מרפסת רחבת ידיים ושטחים חיצוניים אחרים באופן אופטימלי, כדאי לחפות אותם – ובעיקר עם פרגולת עץ.

פרגולות מעץ מהוות פתרון הצללה מושלם גם בפן הפרקטי וגם בפן האסתטי. את האסתטיקה המעולה של העץ כולנו מכירים מאינספור מוצרים, וכשמדובר על פרגולה העץ יוצר הרמוניה מושלמת עם הסביבה, מקרין סביבו אנרגיות רצויות כמו חוסן, רכות, שורשיות, עוצמה וצמיחה, ובנוסף ישנה בחירה מתוך מגוון רחב של סוגי עצים כך שניתן להגיע לגוון, למרקם ולצורה האידיאלית עבור החלל הספציפי. מבחינה פרקטית מתאפיינת פרגולת עץ בעמידות רבה, והתחזוקה שלה מינימלית – חידוש הצבע אחת לשנה, כשפעולה זו, כשהיא מתבצעת עם צבע ייעודי לפרגולות, מספקת להן גם את ההגנה הנדרשת בפני פגעי מזג האוויר וחרקים שעלולים להתגלות כמזיקים.

בחירה נוספת כשמתקינים פרגולת עץ היא אופן ההתקנה: ישנן פרגולות מעץ על עמודים וישנן פרגולות תלויות. היתרון המשמעותי של האופציה השנייה הוא האסתטיקה המשופרת בזכות היעדר העמודים, ותחושת המרחב הגדולה יותר. בנוסף בניית פרגולה מעץ ללא עמודים היא פעולה יותר פשוטה ויותר מהירה. יחד עם זאת לא בכל מקום ניתן להתקין פרגולה באופן זה, וגם לפרגולות הנסמכות על עמודים יתרונות בלתי מבוטלים – התכנון שלהן פשוט יותר ואין צורך בקבלת היתר כדי להתקין אותן.

החלטה חשובה אחרת היא מידת הריווח בין קורות העץ ועובי כל קורה, כשעל סמך החלטה זו נקבעת למעשה גם מידת ההצללה. ככל שאתם צפויים לשבת מתחת לפרגולה לפרקי זמן ארוכים יותר, כולל בשעות שיא החום, מומלץ לצמצם את המרווחים בין הקורות כך שתוכלו ליהנות מהצללה נעימה במיוחד גם כשהשמש במלוא עוצמתה.

למידע נוסף על בניית פרגולה מעץ והרכבת פרגולה מעץ בחצר – לחצו כאן

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>