גדר עץ לבית

בית עם חצר הוא חלום שמשותף לרבים מאיתנו. כשאנחנו מדמיינים גינה רחבת ידיים עם מדשאה ירוקה, בית עץ לילדים, שלל צמחים, פרגולה נאה וכו’, מיד אנחנו מתמלאים נחת, ועוד תוספת מבורכת לתמונה האידיאלית היא גדר עץ. כמו כן מתאימה גדר עץ לבית משותף, שכן גם בסביבה אורבנית העץ מצליח ליצור סביבו הרמוניה נעימה.

סוגי עצים לגדר

עץ הוא אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר באופן כללי, והוא משמש אותנו למגוון רחב של מטרות: שולחנות, שידות, חיפויי קיר, בניית בתי עץ, דקים, פרגולות ועוד ועוד. בהתאם ישנם גם סוגי עצים רבים שבהם נעשה שימוש לכל הצרכים הנ”ל. עבור בניית גדר עץ הבחירות המומלצות הן במבוק, איפאה ואורן. הבמבוק מקנה תחושה קלילה ואנרגיות של חופש, האיפאה הוא עץ יוקרתי עמיד במיוחד אשר צומח ביערות הגשם של ברזיל (ונכרת בכריתה מבוקרת שמאפשרת ליער להתאושש ולהתחדש), ובהתאם הוא מתאים למקרים שבהם רוצים לשדר יוקרה מרשימה, ואילו האורן הוא אחד מסוגי העצים הפרקטיים ביותר בזכות היותו נוח לעיבוד והמחיר המשתלם שלו.

איך להתקין גדר עץ?

הוספת גדר עץ לבית היא פעולה פשוטה יחסית, וגם אם אין לכם ניסיון במלאכת כפיים מסוג זה או בעבודות DIY באופן כללי, עם הדרכה נכונה (שאותה ניתן לקבל במחסן העצים שבו תרכשו את העצים לגדר) ישנו סיכוי סביר שתוכלו להתקין את הגדר בכוחות עצמכם. במקרים אחרים איש מקצוע יתקין את הגדר חיש קל.

בכל מקרה חשוב לתכנן היטב את הגדר, כדי לרכוש את הכמות המדויקת של העצים – זו שתספיק להקמת הגדר הרצויה ולא תשאיר עודפים מיותרים. במסגרת התכנון יש לבחור בין הנחת קורות העץ האחת על השנייה (גדר רוחבית) לבין הנחתן זו לצד זו (גדר אורכית); מה יהיו ממדיה של הגדר – כלומר האם הקורות תהיינה רחבות או צרות, מהו גובה הגדר המבוקש וכו’; ואיך תיראה הגדר מבחינת המשחק בין צפיפות לריווח. גדר עץ לבית משותף יכולה להיות מרווחת יחסית, כלומר עם חללים רחבים בין קורה לקורה, ואילו בבית פרטי לרוב ישנו רצון למקסימום פרטיות ועל הצפיפות תהיה מרבית.

למידע על בניית בתים מעץ, הרחבות מעץ, פרגולות ודקים – אלונים בתי עץ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>