סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות https://www.justwood.co.il סקירת כל מוצרי העץ וסוגיו השונים: איפאה, אורן, עצים קשים, לבידים וכדומה. Tue, 19 Oct 2021 11:45:17 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.5 מבחר סוגי ומשטחי עץ מושלמים לשימוש בתור משטחי עץ למטבח https://www.justwood.co.il/?p=248 https://www.justwood.co.il/?p=248#respond Thu, 28 Mar 2019 15:37:19 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=248 אנחנו חיים בעידן של שפע אפשרויות בחירה בתחומים רבים ובפרט כך הדבר כשאנחנו מתכננים את מטבח החלומות שלנו. אחת האופציות שזוכה לפופולריות רבה הינה משטח עבודה מעץ – בעמוד זה תמצאו תשובה לשאלה המתבקשת למה בעצם משטחי עץ למטבח הפכו לבחירה רווחת, וכן מידע יקר ערך לגבי סוגי משטחי העץ המתאימים לכם, כך שגם המטבח […]

The post מבחר סוגי ומשטחי עץ מושלמים לשימוש בתור משטחי עץ למטבח first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
אנחנו חיים בעידן של שפע אפשרויות בחירה בתחומים רבים ובפרט כך הדבר כשאנחנו מתכננים את מטבח החלומות שלנו. אחת האופציות שזוכה לפופולריות רבה הינה משטח עבודה מעץ – בעמוד זה תמצאו תשובה לשאלה המתבקשת למה בעצם משטחי עץ למטבח הפכו לבחירה רווחת, וכן מידע יקר ערך לגבי סוגי משטחי העץ המתאימים לכם, כך שגם המטבח שלכם ישתדרג פלאים.

למה חשוב להקדיש תשומת לב רבה לבחירת משטח עבודה?

עיצוב המטבח זוכה בשנים האחרונות לתשומת לב הולכת וגדלה, גם בהיבט האסתטי וגם בהיבט הפרקטי. הסיבה לכך ברורה: רבים מאיתנו מבלים במטבח לעתים קרובות ובעיקר עושים בו שימוש רחב היקף ואינטנסיבי. בעידן של שפע קולינרי ואפשרויות בחירה כמעט אינסופיות מבחינת חומרי גלם, תבלינים, תוספות, טכניקות לכנת אוכל ומתכונים, אך טבעי שנרצה לנצל את כל אלה ונשאף להביא לידי ביטוי יצירתיות, מקוריות ויכולות שונות גם במטבח. אחת הבחירות החשובות ביותר היא משטח העבודה שמהווה למעשה את ליבו של המרחב הקולינרי – עליו מתבצעת חלק ניכר מהמלאכה הכרוכה בהפקת מטעמים, וגם מסיבות פרקטיות הוא תמיד יימצא במיקום מרכזי כך שימשוך תשומת לב רבה – ועל כן חשוב להקדיש לבחירה זו את תשומת הלב הראויה.

היתרונות של משטחי עץ למטבח

היתרון הראשון של משטחים מעץ וזה שמיד מתבלט לעין הוא כמובן יופיים. עץ הוא באופן כללי חומר גלם פופולרי להפליא, שכן בכל מקום הוא משרה אנרגיות רצויות של הרמוניה, חמימות, חיבור לסביבה, חוסן ורכות גם יחד ובעיקר אסתטיקה ייחודית ושובת לב. במטבח הדבר בא לידי ביטוי מובהק במיוחד, ולא בכדי מטבחי עץ זוכים למחמאות רבות.

היתרון השני של בחירת משטח עץ למטבח מגיע גם הוא מהתחום האסתטי: משטחי עבודה אפשריים אחרים (למשל שיש, קוריאן או נירוסטה) עשויים גם הם כמובן להיות יפים – אבל במקביל מדובר על חומרי גלם שמתאפיינים בקרירות ואפילו בניכור, ובנוסף בחוסר ייחודיות, כך שלמשטח עץ יתרון משמעותי.

היתרון השלישי של קניית משטחי עץ למטבח הוא פונקציונלי וליתר דיוק פיננסי – בדרך כלל עלות משטח שכזה נמוכה בהשוואה למשטחי עבודה אחרים, וזאת למרות העדיפות האסתטית המובהקת. הסיבה לכך שמחיר משטחי עץ אינו גבוה היא זמינות חומר הגלם ונוחות העיבוד שלו לכדי משטח עבודה, כך שהרווח שלכם כפול ומכופל.

האם ישנם חסרונות למשטח עבודה מעץ?

עץ הוא חומר גלם “חי”, ועל כן הוא עלול להשתנות עם השנים. בעבר הייתה רתיעה של ממש מפני שימוש בעץ במטבח, שמטבעו מהווה סביבה רטובה ולחה, וחשש שמא הרטיבות תוביל להתעוותות של העץ – אולם אם מקפידים לבחור עץ איכותי (ובהקשר זה כדאי לזכור שחברות רבות מציעות משטחי עץ למכירה וחשוב לנצל את מנעד האפשרויות לטובת משטח עץ עמיד שימלא את תפקידו למשך שנים רבות), ובנוסף מקפידים על תחזוקה מינימלית בהתאם להנחיות (ובעיקר משיחת משטח העץ בחומר ייעודי, בדרך כלל אחת לשנה) – תוכלו ליהנות מכל היתרונות של משטח מעץ ללא כל חשש ולטווח הארוך.

הסוגים השונים של משטחים מעץ למטבח

הסוג הנפוץ ביותר של משטחי עץ למטבח הוא בוצ’ר (ובתרגום חופשי לעברית, קרש קצבים). ישנם שני סוגי משטחים מסוג זה, כשאופציה אחת היא משטח עץ שלם שמגיע כיחידה אחת הומוגנית והאופציה השנייה היא פיסות עץ שמודבקות האחת לשנייה כך שביחד נוצרת פלטה עמידה ומרשימה.

מאילו עצים ניתן להכין משטח עבודה?

בחירה נוספת שיש לנו במסגרת קניית משטחי עץ למטבח היא לגבי סוג העץ. בפרט מומלצות האופציות של האלון, האורן הפיני (שימו לב שישנם סוגים רבים של עץ אורן שמשמשים כחומרי גלם למטרות שונות, ועבור משטח למטבח מתאים במיוחד זה שמגיע אלינו מאזורי האגמים של המדינה הסקנדינבית), האגוז האפריקאי והטיק הבורמזי.

היתרון העיקרי של משטח מעץ אלון הוא המראה הפשוט מצד אחד והמרשים מצד שני. מטבחים בעיצוב כפרי ישתדרגו במידה ניכרת עם משטח עץ אלון, שעוד יתרון שלו הוא המחיר הנוח. אופציה נוספת בטווח מחירים זה היא קליר – עץ שמקורו בצפון אמריקה ונקרא גם דגלס פיר (Douglas Fir), ושמתאפיין בצפיפות סיבים בינונית ומראה פשוט ונעים (בגוון ורדרד משהו). האורן הפיני משויך לקבוצת העצים הרכים אולם כיאה לעץ שגדל בפינלנד יש לו את הקשיחות הנדרשת כדי למלא את הייעוד במטבח למשך שנים רבות.

בקצה היוקרתי יותר של הסקאלה נמצאים האגוז האפריקאי והטיק הבורמזי. הן הטיק שמגיע אלינו מדרום מזרח אסיה והן האגוז שמגיע אלינו מהחלק המערבי של היבשת השחורה מכילים שומן וחומרים אחרים שמגינים עליהם באופן טבעי, וגם בהיבט האסתטי מדובר בבחירה מרהיבה במיוחד בזכות הגוונים העמוקים ומעוררי ההתפעלות.

 

למידע נוסף על משטחי עץ

The post מבחר סוגי ומשטחי עץ מושלמים לשימוש בתור משטחי עץ למטבח first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=248 0
התקנת דק עץ ופרגולה בכניסה לבית https://www.justwood.co.il/?p=243 https://www.justwood.co.il/?p=243#respond Mon, 25 Mar 2019 12:27:04 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=243 הכניסה לבית לא תמיד זוכה למלוא תשומת הלב הראויה, וזאת למרות שכולנו יודעים עד כמה רושם ראשוני משפיע על האופן שבו אנחנו תופשים את המציאות. כניסה מעוצבת, עם דק עץ יפה ופרגולה מעל, הופכת את הבית כולו להרבה יותר מרשים – הן מבחינת האורחים והן עבור בני הבית עצמו, ובנוסף מאפשר החיפוי הכפול התארגנות נוחה […]

The post התקנת דק עץ ופרגולה בכניסה לבית first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
הכניסה לבית לא תמיד זוכה למלוא תשומת הלב הראויה, וזאת למרות שכולנו יודעים עד כמה רושם ראשוני משפיע על האופן שבו אנחנו תופשים את המציאות. כניסה מעוצבת, עם דק עץ יפה ופרגולה מעל, הופכת את הבית כולו להרבה יותר מרשים – הן מבחינת האורחים והן עבור בני הבית עצמו, ובנוסף מאפשר החיפוי הכפול התארגנות נוחה במיוחד כשיוצאים מהבית או כשחוזרים אליו.

איזה דק כדאי להתקין בכניסה לבית?

הבחירה העיקרית לגבי התקנת דקים בכניסה לבתים פרטיים היא בין דק מעץ לבין דק סינטטי. דקים סינטטיים עשויים מחומרים כמו PVC או פלסטיק וזוכים למראה דמוי עץ. דק סינטטי איכותי עשוי להחזיק מעמד שנים רבות שכן באופן טבעי הוא לא עלול להירקב ואין סכנה שחרקים יזיקו לו, אבל מצד שני גם דק עץ איכותי נהנה מעמידות מרשימה ובפרט אם מתחזקים אותו בהתאם להמלצות ומספקים לו הגנה מלאה מפני חרקים ומפני פגעי מזג האוויר.

בפן האסתטי דקים מעץ נהנים מיתרון של ממש על פני דקים סינטטיים. אמנם גם האופציה הסינטטית נאה לעין, אולם בסופו של דבר אין תחליף לעץ אמיתי שממנו ניתן ליצור דק עם אישיות ייחודית ואופי אמיתי שיהווה כניסה מושלמת לבית.

דק מעץ

איזו פרגולה כדאי להתקין בכניסה לבית?

המודעות לחשיבות ההגנה מפני קרינת השמש הופכת גבוהה יותר ויותר משנה לשנה, ועל כן עולה גם הפופולריות של הפרגולות השונות. כשמחפשים פרגולה מתאימה להתקנה בכניסה לבית חשוב לקחת בחשבון גם את הפן הפונקציונלי וגם את הפן האסתטי, כלומר ליצור מחסה מהשמש שיהיה גם פריט שובה לב שמתחבר היטב לעיצוב הבית, הן מבחוץ והן מבפנים. מבחינת חומר גלם, הבחירה העיקרית היא בין פרגולה מעץ לבין פרגולת אלומיניום, ובאופן דומה לכדאיות ההעדפה של דק מעץ, כך גם פרגולות העץ הן הבחירה האידיאלית בזכות המראה המרשים שלהן.

בחירה נוספת היא בין פרגולה תלויה לבין פרגולה על עמודים. כשרוצים לחפות שטח נרחב יחסית סביר להניח שתידרש תמיכה של עמודים, והתכנון הופך מורכב יותר שכן מן הסתם תרצו לא לפגוע בדק העץ. בכל מקרה כדאי לבחור את העץ שממנו מיוצרת הפרגולה ואת העץ שממנו מיוצר הדק באופן מושכל כך שתיווצר הרמוניה מושלמת בכניסה לבית.

באיזה סוגי מקומות נראה שימוש בדק אץ איכותי?

מסעדות יוקרה – תחום עיצוב המסעדות הינו אחד התחומים המתפתחים בשנים האחרונות. כיום במסעדות רבות ניתן לאכול את ארוחת הערב על דק יוקרתי שעוצב במיוחד כדי לשרת את אלה מאיתנו שמעדיפים לצפות בשקיעה וליהנות מהרוח הקרירה שיש מחוץ למסעדה.

משרדי הייטק – תחום עיצוב המשרדים הינו תחום שתעשיית ההייטק העולמית והישראלית לקחה לשיאים חדשים. כיום כל חברת הייטק שמכבדת את עצמה מציעה משרדים מעוצבים ומפנקים שמטרתם למשוך עובדים. אחד מהדברים שחברות כאלה מתגאות בו הוא דק מעוצב ומפנק שבו העובדים יכולים לשתות בירה, לקיים ערבי חברה וכל פעילות אחרת שמטרתה היא לשפר את חיי העובדים.

מלונות בוטיק- תחום מלונות הבוטיק הינו תחום שמציע אזורים חיצוניים מעוצבים ואזורים פרטיים שיוצאים מהחדרים של האורחים במלון. בין אם מדובר בדק מעוצב שיוצא מהלובי ובין אם מדובר בדק איכותי שיוצא מחלל הכניסה, היכולת של דק להשפיע על חוויית האורחים היא יכולת שמוסיפה לאווירת היוקרתיות והמיתוג של המלון.

 

The post התקנת דק עץ ופרגולה בכניסה לבית first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=243 0
דקים – מה שצריך לדעת מבנייה מדק https://www.justwood.co.il/?p=238 https://www.justwood.co.il/?p=238#respond Mon, 25 Feb 2019 12:17:12 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=238 ישראלים רבים הגשימו בשנים האחרונות את אחד החלומות הנפוצים, בית שיש בו גם גינה, ועברו לחלום הבא: הוספת דק מרשים שישדרג את הגינה. החיפוי היוקרתי – שבעבר היה גם יקר אולם בימינו המחיר שלו בהחלט נגיש לשכבות רבות באוכלוסייה – הוא משטח אידיאלי לאירוח חברים, מתאים כאזור משחקים לילדים וגם כשבני הבית רוצים פשוט להתרווח […]

The post דקים – מה שצריך לדעת מבנייה מדק first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>

ישראלים רבים הגשימו בשנים האחרונות את אחד החלומות הנפוצים, בית שיש בו גם גינה, ועברו לחלום הבא: הוספת דק מרשים שישדרג את הגינה. החיפוי היוקרתי – שבעבר היה גם יקר אולם בימינו המחיר שלו בהחלט נגיש לשכבות רבות באוכלוסייה – הוא משטח אידיאלי לאירוח חברים, מתאים כאזור משחקים לילדים וגם כשבני הבית רוצים פשוט להתרווח בגינה, דק עץ הוא הדרך הנכונה לעשות זאת.

דק-ופרגולה-על-צימר

אורן או איפאה?

הבחירה החשובה ביותר לקראת בניית דק היא סוג העץ. האופציות העיקריות הן אורן ואיפאה, כשהאורן מתאפיין במחיר נמוך יותר, ואפילו במידה ניכרת בהשוואה לאיפאה, ומצד שני דק איפאה הוא פריט מרהיב עין באמת בזכות המראה הייחודי של העץ הטרופי שמגיע אלינו מברזיל.

שיקול נוסף לטובת האורן הוא שנוח מאוד לעבד את העץ הרך, ובסך הכל מדובר בדק עם יחס עלות תועלת משתלם מאוד. דקים מעץ איפאה מתאפיינים בעמידות מרבית בזכות החוסן הפנימי שלהם והיכולת שלהם לדחות חרקים מזיקים וגם לא להתרגש מלחות או חשיפה לקרינה ישירה – ובהתאם זהו מוצר מומלץ להתקנה ליד בריכות, בקרבת הים ובמקומות נוספים שבהם נדרשת עמידות גבוהה.

מה קובע את עלות הדק?

המחיר של כל דק נקבע לפי סוג העץ, כשכאמור איפאה יקר יותר מאורן, לפי גודל הדק ובהתאם לתשתית שעליה הוא מונח. כדאי לדעת שאם מדובר על דקים מעץ אורן, והמקום שבו מיועד הדק לשכון לא כולל מכשולים או סיבוכים, ייתכן שתוכלו להתקין את הדק בכוחות עצמכם ובפרט אם יש לכם יכולות טכניות סבירות וכלי עבודה מתאימים. דק מעץ איפאה מחייב התקנה מקצועית, של בעלי ניסיון בעבודה עם סוג העץ הספציפי הזה.

דק-בצימר-באילניה
תחזוקת דקים

דקים מעץ, בין אם איפאה ובין אם אורן, זקוקים לתחזוקה מסוימת כדי שתוכלו ליהנות מהם לאורך שנים רבות. הטרחה אינה רבה וגם ההשקעה הכספית מינימלית, כך שכדאי ליישם את ההמלצות של יצרנית הדק. בעיקר מדובר בשמירה על הניקיון (עם מטאטא עדין וסמרטוט לח אבל לא רטוב) ועל שימון בתדירות של אחת לשנה-שנתיים (עבור דק שחשוף לשמש רבה התדירות מעט גבוהה יותר).

 

The post דקים – מה שצריך לדעת מבנייה מדק first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=238 0
כיצד אפשר למצוא ריהוט מתאים לגינה? https://www.justwood.co.il/?p=228 https://www.justwood.co.il/?p=228#respond Mon, 31 Dec 2018 15:37:53 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=228 אם יש לכם גינה או חצר שאתם רוצים לטפח – חשוב שתדעו כי ריהוט גן יוקרתי או אפילו מערכות ישיבה פשוטות יותר, יכולים להעשיר את הגינה ולהפוך אותה למקום אשר בו ניתן לארח את האנשים שאוהבים, לנוח בסוף היום, לשתות קפה עם בני או בנות הזוג וליהנות מימים כיפיים ונעימים בחלל חיצוני. אבל כיצד אפשר […]

The post כיצד אפשר למצוא ריהוט מתאים לגינה? first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
אם יש לכם גינה או חצר שאתם רוצים לטפח – חשוב שתדעו כי ריהוט גן יוקרתי או אפילו מערכות ישיבה פשוטות יותר, יכולים להעשיר את הגינה ולהפוך אותה למקום אשר בו ניתן לארח את האנשים שאוהבים, לנוח בסוף היום, לשתות קפה עם בני או בנות הזוג וליהנות מימים כיפיים ונעימים בחלל חיצוני.

אבל כיצד אפשר למצוא ריהוט גינה שיתאים לקווי המתאר ולאקלים בגינה שלכם? כל הטיפים בהמשך!

אם אתם רוצים להפוך את המרחב החיצוני שלכם לאטרקטיבי ונכון עבורכם: חשוב שתדעו כי באמצעות בחירת ריהוט גן נכון ומותאם אישית, תוכלו להפוך כל מרחב לנוח ומעוצב.

אז כיצד בוחרים?

כאשר אתם בוחרים את הכיסאות, השולחנות, המרבצים, כמו גם פינות הזולות, הישיבה ושאר אלמנטים לגינה שלכם – יש לשים לב לכמה וכמה דגשים, ביניהם:

איכות – וודאו כי אתם בוחרים ריהוט גינה איכותי. הריהוט חשוב שיתאים לאקלים ויעמוד בכל פגעי מזג האוויר כמו גם יחזיק מעמד לאורך זמן. בשל כך חשוב לבחור פריטים עשויים מאלומיניום שנחשב חומר איכותי שאינו מתקלה או מחליד, כמו גם ריהוט מעץ גושני מלא שיש לתחזק מידי פעם כדי לשמור על איכותו, תוך שניתן לבחור ריהוט עשוי ראטן: הלוא הוא חומר עשוי במבוק שנחשב אידאלי עבור חללים חיצוניים.

עיצוב – שימו לב כי אתם בוחרים ריהוט אשר יתכתב בצורה הרמונית עם עיצוב הבית שלכם, כמו גם עם המרחב החיצוני. לדוגמא: ריהוט גינה בסגנון עתיק או עשוי מתכות במראה ים תיכוני המשלב אריחים, כמו גם פרזולים צבועי תכלת וגוונים המאפיינים את סגנון העיצוב הים תיכוני – יתכתב בהרמוניה עם גינות סבוכות, עם חצרות ירושלמיות או יפואיות עתיקות, כמו גם עם מרפסות במראה האותנטי הייחודי. ריהוט עץ בהיר ואלגנטי יתאים לגינה כפרית או כזאת המעוצבת בסגנון מודרני, בעוד שריהוט ראטן מותאם לגינות מאופקות יותר וכאלה שנחשבות מסודרות ובעלות קו אחיד.

תקציב – נסו לבצע השוואת מחירים בין מגוון חנויות המספקות ריהוט גן יוקרתי והבינו את טווחי המכירים. נסו בעזרת האינטרנט לבצע השוואת מחירים בין רשתות וחנויות ריהוט ובכך לבחור את הריהוט האיכותי ביותר, אך גם כזה שמחירו מתאים לכיסכם.

עשו את כל אלה ותוכלו כבר עכשיו לבחור ריהוט גינה שישדרג את המרחב החיצוני שלכם.

 

The post כיצד אפשר למצוא ריהוט מתאים לגינה? first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=228 0
מדפי פלסטיק – פתרון יעיל וחסכוני https://www.justwood.co.il/?p=225 https://www.justwood.co.il/?p=225#respond Sun, 23 Dec 2018 15:19:00 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=225 תכנון יעיל הוא בסיס לניצול מיטבי של כל שטח, ובפרט כשמדובר על מטבח תעשייתי או מוסדי, מטבח פרטי ומחסנים – במרחבים אלה העלות של כל מטר רבוע גבוהה, ואם לא נשתמש בהם בצורה חכמה וחסכונית, לא נוכל להפיק מהם את מלוא התועלת האפשרית. אחד הפתרונות המומלצים הוא מדפים מפלסטיק – ובפרט אם מקפידים לרכוש מדפי […]

The post מדפי פלסטיק – פתרון יעיל וחסכוני first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
תכנון יעיל הוא בסיס לניצול מיטבי של כל שטח, ובפרט כשמדובר על מטבח תעשייתי או מוסדי, מטבח פרטי ומחסנים – במרחבים אלה העלות של כל מטר רבוע גבוהה, ואם לא נשתמש בהם בצורה חכמה וחסכונית, לא נוכל להפיק מהם את מלוא התועלת האפשרית. אחד הפתרונות המומלצים הוא מדפים מפלסטיק – ובפרט אם מקפידים לרכוש מדפי פלסטיק איכותיים של יצרנים ותיקים בתחום זה.

היתרונות העיקריים של מדפים מפלסטיק

מטבח – בין אם מדובר על מטבח מוסדי שמטבע הדברים מתבצעות בו עבודות רבות ובאינטנסיביות גבוהה, ובין אם מדובר על מטבח פרטי שגם הוא רוחש פעילות לאורך פרקי זמן ארוכים, שהרי בימינו יותר ויותר בני אדם מקדישים יותר ויותר זמן לתחום הקולינרי – חייב להיות מתוכנן באופן הכי יעיל שאפשר. במטבחים התעשייתיים תמצאו לצד המדורים השונים (שטיפת ירקות, טיפול בבשר, אפייה, שטיפת כלים ועוד) גם מחסנים וכן חדרי קירור והקפאה, וגם במטבח הפרטי ישנו צורך בפתרונות אחסון לכל חומרי הגלם ולציוד שאיתו אנחנו מפיקים מטעמים.

בכל המרכיבים השונים של המטבחים השונים אנחנו רוצים שפתרון האחסון יבטיח לנו גישה נוחה אל כל פריט ופריט, שמירה מלאה על היגיינה ועל סטריליות, וכמובן מקסימום פריטים במינימום שטח אחסון. בכל ההיבטים הנ”ל מדפי פלסטיק מספקים מענה מעולה לצרכים. בנוסף, תחזוקתם של מדפים שעשויים מחומר הגלם הפופולרי היא תמיד קלה ופשוטה, כך שנחסך זמן יקר (וזמן הוא משאב חיוני גם במטבחים מוסדיים וגם במטבח הפרטי שלנו). בפרט מומלצים המדפים הנשלפים – אלה שאפשר להוציא בקלות מהמקום בשעת הצורך, להכניס לכיור או למדיח ולנקות בזריזות וללא קושי.

עוד סיבה לכך שמדפי הפלסטיק נחשבים לפתרון יעיל וחסכוני להפליא הוא העמידות שלהם בפני קורוזיה. קורוזיה – או בעברית שיתוך – היא תהליך שעלול להרוס מדפים ובמיוחד את אלה שנמצאים בסביבה רטובה. כשאין סכנת החלדה והמדפים לא עלולים להתפורר, הם ישמשו אתכם למשך שנים רבות רבות ועל כן הכדאיות של רכישתם.

היתרונות של מערכת מידוף מודולרית

המלצה נוספת בהקשר של מדפי פלסטיק כשהמטרה היא מקסימום יעילות ומקסימום חיסכון במקום, זמן וכסף היא להעדיף את המערכות המודולריות. המלצה זו תקפה למטבחים מוסדיים, שבהם הצרכים השונים עשויים להשתנות במידה משמעותית לאורך הזמן, ואפילו בתדירות גבוהה יחסית, אבל גם במטבחים הפרטיים שלנו חלות כל הזמן תמורות, וכדי שנוכל להתאים באופן מיטבי את מערכת המידוף אל הצרכים העכשוויים, כדאי שהיא תהיה מודולרית.

 

The post מדפי פלסטיק – פתרון יעיל וחסכוני first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=225 0
קומת גלריה לדירה https://www.justwood.co.il/?p=220 https://www.justwood.co.il/?p=220#respond Sun, 16 Sep 2018 08:55:20 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=220 הנסיקה המתמשכת של מחירי הדיור בכל רחבי הארץ גרמה למצוקת דיור של ממש. כתוצאה ממצוקה זו חיים לא מעט בני אדם בדירות קטנות יחסית ונדרשים פתרונות יצירתיים כדי לנצל את החלל המצומצם באופן מלא. אחד הפתרונות האפקטיביים במיוחד הוא קומת גלריה – הוספתה של קומת גלריה לדירה מגדילה את השטח הבנוי כך שניתן להשתמש בו […]

The post קומת גלריה לדירה first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
הנסיקה המתמשכת של מחירי הדיור בכל רחבי הארץ גרמה למצוקת דיור של ממש. כתוצאה ממצוקה זו חיים לא מעט בני אדם בדירות קטנות יחסית ונדרשים פתרונות יצירתיים כדי לנצל את החלל המצומצם באופן מלא. אחד הפתרונות האפקטיביים במיוחד הוא קומת גלריה – הוספתה של קומת גלריה לדירה מגדילה את השטח הבנוי כך שניתן להשתמש בו לשלל מטרות, ובפרט אם מבצעים את המהלך באופן מושכל. בעמוד זה תמצאו המלצות אודות החומרים שמהם כדאי ליצור גלריה בבית ופירוט של שלל היתרונות המגוונים של פתרון בנייה מתקדם זה.

היתרונות העיקריים של הגלריות

גלריה מוגדרת באופן פורמלי כקומת ביניים שחלקה פתוח ביחס לרצפה של החלל כולו. הוספת גלריה לבית מתאפיינת במספר יתרונות משמעותיים והם:

ניצול אופטימלי של השטח הקיים

בין אם מדובר על דירה גבוהה מעל למקובל ובין אם בחלל סטנדרטי, הוספתה של קומת ביניים בין הרצפה לתקרה מוסיפה שטח בנוי ובעצם מאפשרת לנצל גם את “האוויר”. בדרך זו מובטח ניצול אופטימלי של שטח הדירה.

תועלת כלכלית

אנחנו חיים כאמור בעידן שבו מחירי הנדל”ן גבוהים במיוחד, ובהתאם כל מ”ר בדירה שווה בדרך כלל כמה אלפי דולרים. בהתאם ניצולו האופטימלי של השטח מספק גם תועלת כלכלית עצומה, ובפרט לנוכח העובדה שהוספת גלריה בדירה היא בעצם אלטרנטיבה לחיפוש אחרי דירה בעלת שטח גדול יותר שמן הסתם תהיה גם יקרה יותר.

הפיכת הדירה לייחודית

הוספת גלריה בדירה מקנה לה גם אופי ייחודי ועשויה לשדרג אותה גם בפן האסתטי – עוד סיבה טובה לבחור בפתרון זה.

הסוגים השונים של הגלריות לבית

ישנם מספר סוגים של גלריות לבית ובפרט ישנה בחירה בין גלריה מעץ, גלריה מברזל והאופציה הטובה ביותר – גלריה מפלדה. היתרון העיקרי של גלריות מפלדה הוא הבטיחות (ובפרט בהשוואה לגלריה מעץ, חומר גלם שאינו עמיד לאש בעוד הפלדה, כשבוחרים נכון את הגלריה בדירה, עומדת בתקנים העדכניים ואינה דליקה). יתרון יקר ערך נוסף הוא העמידות הגבוהה של הפלדה (ובפרט בהשוואה לברזל שחשוף לסכנת הקורוזיה).

בפרט כדאי להכיר את לוחות הבנייה המתקדמים העשויים MGO (מלט מגנזיום) – שהופכים לאופציה נפוצה יותר ויותר בכל אותם בתים עם גלריות. לוחות אלה מתאפיינים במשקל קל, כושר נשיאה גבוה ועמידות בפני נגיפה, ובנוסף קל לצבוע אותם או לחפות אותם בכל חומר שתבחרו (פרקט, אריחי שיש, אריחי קרמיקה ועוד).

השימושים השונים של גלריה בדירה

על-מנת להבין עד כמה רב הפוטנציאל של הקמת גלריה בדירה כדאי להתבונן ב-3 דוגמאות (מתוך אינספור גלריות קיימות):

כל השימושים הרצויים גם בדירה קטנה

סוג אחד של גלריות נועד לאפשר מקסימום שימושים גם בדירות קטנות יחסית (וכאמור מצוקת הדיור דוחפת לא מעט בני אדם להתגורר בדירות ששטחן מצומצם). כך למשל בדירה של 50 מ”ר השייכת לאדם שאוהב מאוד לארח נבנתה קומת גלריה שמשמשת לשינה כך שיישאר שטח נרחב למדי לאירוח וגם למטבח. על-מנת להבטיח אסתטיקה ייחודית הועדפה האופציה של מדרגות המובילות לגלריה במקום סולם, וכדי לנצל במלואו גם את השטח שמתחת למדרגות הוקצה חלק ממנו לטובת פתרונות אחסון.

אלמנט שמגדיר את החלל

סוג אחר של גלריה בבית הוא כזה שנמצא באמצע החלל ובמידה רבה מגדיר אותו. דוגמה טובה היא גלריה בדירה לונדונית שנבנתה על-גבי קוביה פתוחה במרכז הבית – כך שהקומה הנוספת גם משקיפה על החלל וגם מחלקת אותו בין השימושים המבוקשים (רחצה, סלון, מטבח וכו’).

גלריה שהיא דירה שלמה

בבית עם חלל גבוה ניתן לבנות גלריה שהיא למעשה דירה שלמה – כמו זו שהקים סטודנט (להנדסת תעשייה וניהול) בבית של ההורים שלו: גלריה בשטח של קרוב ל-50 מ”ר ואשר כוללת סלון, מטבח, חלל המשמש לעבודה ולימודים ואפילו

.מרפסת בשטח של 12 מ”ר.

 

 

The post קומת גלריה לדירה first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=220 0
הסתייעות בבלוג עיצוב באינטרנט במהלך שיפוץ דירה https://www.justwood.co.il/?p=217 https://www.justwood.co.il/?p=217#respond Mon, 20 Aug 2018 06:32:18 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=217 המפתח לשיפוץ דירה מוצלח באמת הוא תכנון מוקפד. בין אם מדובר על שיפוץ מקיף ויסודי שכולל שבירת קירות, החלפת רצפה, פירוק צנרות ועוד פעולות מורכבות יחסית, ובין אם מדובר על שיפוץ מוגבל שכולל בעיקר שינויים אסתטיים ועיצוב מחדש, תכנון מדויק מבטיח גם תועלת מרבית וגם עלות מינימלית, כלומר מקסימום שינוי לטובה בעלות כלכלית נמוכה ובפרק […]

The post הסתייעות בבלוג עיצוב באינטרנט במהלך שיפוץ דירה first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
המפתח לשיפוץ דירה מוצלח באמת הוא תכנון מוקפד. בין אם מדובר על שיפוץ מקיף ויסודי שכולל שבירת קירות, החלפת רצפה, פירוק צנרות ועוד פעולות מורכבות יחסית, ובין אם מדובר על שיפוץ מוגבל שכולל בעיקר שינויים אסתטיים ועיצוב מחדש, תכנון מדויק מבטיח גם תועלת מרבית וגם עלות מינימלית, כלומר מקסימום שינוי לטובה בעלות כלכלית נמוכה ובפרק זמן קצר ככל האפשר.

אחד המקורות עליהם נשען תכנון שיפוץ דירות הוא בלוגים לעיצוב הבית. האינטרנט גדוש בבלוגים שכאלה, שמספקים לנו גם השראה כללית, גם רעיונות ספציפיים, גם טיפים יקרי ערך לביצוע פעולות שונות וגם מידע לגבי מרכיבי השיפוץ השונים. ישנם אף מצבים שבהם ההסתמכות על הרשת מהווה תחליף לשכירת שירותיו של איש מקצוע מומחה לעיצוב פנים ולשיפוצים – ובכל מקרה כדאי לדעת איך אפשר לנצל את חוכמת ההמונים בחוכמה ומה חשוב לקחת בחשבון כשעושים זאת.

איך להימנע מעודף מידע ומבלבול?

האינטרנט כאמור גדוש בבלוגים לעיצוב בתים. מצד אחד מדובר כמובן ביתרון שכן מוצע לנו מידע מגוון ונרחב מאוד, ומצד שני לעתים מרוב עצים קשה לראות את היער ודווקא עודף המידע עלול להקשות עלינו להבין מה באמת אנחנו צריכים לעשות במסגרת השיפוץ. עוד כדאי לזכור שלא כל עצה או רעיון שמתאימים לבית אחד בהכרח ישרתו בית אחר, ועוד תרחיש אפשרי הוא אימוץ רעיונות רבים מדי – כך שהתוצאה תהיה עמוסה יתר על המידה ומבולגנת.

הפתרון לעודף מידע והצפה: קריאה מושכלת של כל בלוג ובחינת כל הצעה או רעיון בקפדנות, ובעיקר התבוננות בתמונה הכוללת ולא רק בפרטים, רצוי באמצעות אנשי מקצוע מנוסים שידעו להרכיב את הפאזל המוצלח ביותר מבין כל האפשרויות.

באילו מקרים מומלץ להיעזר גם במומחים לעיצוב ושיפוץ?

כאמור ישנם מקרים שבהם הבלוגים לעיצוב הבית מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. כשמדובר על שיפוץ מוגבל בהיקפו וכשבעלי הדירה מצוידים בתפישת עולם אסתטית מגובשת וביכולת לברור היטב מבין כל הרעיונות וההצעות וליצור תוכנית הרמונית ויעילה, אכן ניתן לוותר על שירותיהם של מומחים לשיפוצים. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שמדובר בתחום שבו לניסיון אין תחליף, ובסופו של דבר אף בלוג באינטרנט לא נותן לאף אחד אחריות על המידע – כך שעלול להיווצר מצב שבו השיפוץ יוצא לדרך על סמך מידע מבלוג כזה או אחר ותוך כדי פרויקט צצות בעיות ותקלות שניתן היה למנוע אותן בקלות עם נוכחות של איש/אשת מקצוע. בהתאם ההמלצה היא להיעזר בבלוגים כמקור לרעיונות והשראה, וגם מידע, אבל לא להסתמך עליהם באופן בלעדי אלא לערב גם אנשי מקצוע מיומנים שיבטיחו שיפוץ יעיל ומקסימום שינוי לטובה.

לפרטים נוספים היכנסו

The post הסתייעות בבלוג עיצוב באינטרנט במהלך שיפוץ דירה first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=217 0
מחירי בניית צימרים מעץ https://www.justwood.co.il/?p=215 https://www.justwood.co.il/?p=215#respond Mon, 16 Jul 2018 06:11:32 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=215 בניית צימר עץ הפכה בשנים האחרונות לאופציה מבוקשת מאוד. מבני העץ שובי הלב מהווים יחידות נופש שמספקות הכנסה נאה, ומתאימים גם להקמת יחידת דיור נוספת בחצר לטובת ילד שגדל ורוצה פרטיות או לכל מי שזקוק לכך. באופן טבעי על-מנת לבחון האם אכן הקמת הצימר משתלמת ולקבל את ההחלטה המיטבית, נתון רלוונטי הוא עלות הבנייה. חשוב […]

The post מחירי בניית צימרים מעץ first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
בניית צימר עץ הפכה בשנים האחרונות לאופציה מבוקשת מאוד. מבני העץ שובי הלב מהווים יחידות נופש שמספקות הכנסה נאה, ומתאימים גם להקמת יחידת דיור נוספת בחצר לטובת ילד שגדל ורוצה פרטיות או לכל מי שזקוק לכך. באופן טבעי על-מנת לבחון האם אכן הקמת הצימר משתלמת ולקבל את ההחלטה המיטבית, נתון רלוונטי הוא עלות הבנייה.

חשוב להדגיש: “מחיר בניית צימר” הינו מונח ערטילאי. טווח המחירים של בניית צימרים מעץ רחב למדי, ולמעשה אי אפשר לדבר על העלות מבלי להבין מהו המפרט הספציפי. בהתאם אף איש מקצוע שמכבד את עצמו ואף חברה רצינית לא יספקו הצעת מחיר מבלי לשאול קודם מהם הצרכים של הלקוח, מהם הדגשים החשובים מבחינתו בצימר ומהי מסגרת התקציב הכללית.

אילו גורמים משפיעים על עלות בניית צימר?

ישנם גורמים רבים המשפיעים על המחיר של הקמת צימרים מעץ. ביניהם: היסודות שנבחרים לצימר, סוג הרצפה, המפתחים (למשל חלונות גדולים משביחים את המבנה, אבל מייקרים את הקמתו), גודל החדרים ה”רטובים” (מטבח, חדר רחצה וחדר שירותים מחייבים השקעת משאבים רבה יותר ביחס לחדר “רגיל”), מספר הקומות של הצימר (לבניית מדרגות ישנה כמובן עלות נוספת), התוכנית האדריכלית (ככל שנרצה צימר מורכב יותר ועם מרכיבים ייחודיים כמו קיר גבוה מאוד, פינות רבות ועוד, כך התוכנית מורכבת יותר והמחיר למטר מרובע עולה), רמת הגימור המבוקשת (הן בהיבטים האסתטיים והן בהיבטים הפרקטיים. כך למשל מערכות חכמות לשליטה ובקרה – “בית חכם” – מחייבות תקציב נפרד) ותוספות שמשדרגות את המכלול (דקים, שבילים ופרגולות).

עוד כדאי לדעת כי מחיר בניית צימרים מעץ כולל לא רק את ההקמה עצמה, אלא גם עלויות נלוות – קבלת היתר בנייה, מיסים, הוצאות פיתוח, חיבור לתשתיות הכרחיות, אגרות ועוד.

איך לתכנן בחוכמה מסגרת תקציב לבניית צימר?

מאחר שכאמור הצעת מחיר לבניית צימר מבלי לתכנן אותו קודם לכן לא יכולה להיות רצינית, ובסופו של דבר גם אם חברה כזו או אחרת הבטיחה שתקים עבורכם צימר בעלות נמוכה, אין ודאות היא תוכל לעמוד בהבטחתה זו, הדרך הנכונה להקים צימרים מעץ מבלי לחרוג ממסגרת התקציב היא לערוך סקר שוק – אבל עוד לפני השוואת המחירים לבחון פרמטרים אחרים.

פרמטר כבד משקל אחד הוא הניסיון של החברה בבניית צימרים. ככל שהחברה מנוסה יותר, כך התכנון יהיה מדויק יותר, הבנייה תהיה יעילה יותר ועל כן גם המהירה ביותר באפשרית, אתם תקבלו בדיוק את מה שייחלתם לו וגם המחיר בפועל יהיה נמוך בזכות היעילות. בנוסף לאחר תיאור ראשוני של הצרכים והבקשות שלכם, כלומר תוכנית רצפה, תוכנית גגות, מספר פתחים וגודלם וחתכים, תוכלו לקבל מכל חברה הצעת מחיר – ודאו כי הצעת המחיר מפורטת וכוללת תיאור מדוקדק של כל המרכיבים שנכללים באותה עלות מוצעת וגם של כל המרכיבים שמצריכים תשלום בנפרד. בכל מקרה מומלץ לתכנן את התקציב כך שתישאר רזרבה מסוימת לצורך תוספות הכרחיות, ועל-מנת שלא תיתקעו באמצע הבנייה בלי המשאבים הכספיים הנחוצים לשם השלמת הצימר.

לכל המידע על צימרים מעץ

The post מחירי בניית צימרים מעץ first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=215 0
יתרונות בבניה עם פייבר צמנט https://www.justwood.co.il/?p=198 https://www.justwood.co.il/?p=198#respond Wed, 11 Jul 2018 06:07:55 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=198 אחד הטרנדים הבולטים בענף הבנייה הוא השימוש ההולך וגדל בלוחות פייבר צמנט, למגוון רחב של מטרות. הלוחות עצמם אינם חדשים – כבר לפני 30-40 שנים ניתן היה לנצל את כל היתרונות של לוחות אלה – אבל בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות משוכללות שמנגישות את הפייבר צמנט, מדגישות את איכויותיו והופכות אותו לכזה שכל קבלן וכל איש […]

The post יתרונות בבניה עם פייבר צמנט first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
אחד הטרנדים הבולטים בענף הבנייה הוא השימוש ההולך וגדל בלוחות פייבר צמנט, למגוון רחב של מטרות. הלוחות עצמם אינם חדשים – כבר לפני 30-40 שנים ניתן היה לנצל את כל היתרונות של לוחות אלה – אבל בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות משוכללות שמנגישות את הפייבר צמנט, מדגישות את איכויותיו והופכות אותו לכזה שכל קבלן וכל איש מקצוע בתחום הבנייה חייב להכיר ולהשתמש באופן מושכל.

תוחלת חיים ארוכה

יתרון משמעותי אחד של הפייבר צמנט הוא תוחלת החיים הארוכה להפליא של הלוחות. הפייבר צמנט הוא תרכובת של חומרים ברי קיימא, חלקם ממוחזרים, ובנוסף הם מבטיחים עמידות גבוהה בהרבה ביחס לחומרים אחרים שמשמשים את ענף הבנייה. בהתאם, כשמחשבים את יחס העלות תועלת לטווח הארוך, פייבר צמנט הוא האופציה המשתלמת ביותר.

מגוון רחב של אפשרויות אסתטיקה מוקפדות

גם בפן האסתטי מצטיינים לוחות הפייבר צמנט: ראשית, ניתן לצבוע אותם בקלות בכל גוון. שנית, לוחות אלה הם הדבר הקרוב ביותר לעץ טבעי ובהתאם הם מתאפיינים באותו יופי מרהיב עין ובעל נוכחות משמעותית של חומר גלם זה. בנוסף ישנן אפשרויות התקנה מגוונות, כך שבין אם אנחנו משתמשים בפייבר צמנט לטובת רצפת גלריה, בין אם לטובת חיפוי קיר חיצוני, קירות פנימיים דקורטיביים, רצפת מרפסת או כל מטרה אחרת, התוצאה תהיה מרשימה מאוד.

ידידותיות לסביבה

פייבר צמנט עשוי כאמור מחומרים ברי קיימא שחלקם ממוחזרים, כולל עץ שנעשה בו שימוש נוסף. כשלוקחים בחשבון גם את תוחלת החיים הארוכה מאוד של לוחות אלה, למעלה מ-50 שנה, מקבלים מוצר ידידותי להפליא לסביבה – יתרון רב חשיבות בימינו, כשכולנו כבר מבינים עד כמה חשוב צמצם את הפגיעה בכדור הארץ למען הדורות הבאים ובעצם גם לטובת החיים שלנו.

עמידות לחום

אם חוזרים לפן הפרקטי עבורנו, פייבר צמנט מתאפיין בעמידות גבוהה לחום, ובהתאם הוא מעכב בעירה לפרקי זמן משמעותיים. למעשה לוחות אלה מוגדרים כלא דליקים, יתרון של ממש ביחס לסוגי חיפוי אחרים או חומרים אחרים שמשמשים לבנייה.

העמידות של הפייבר צמנט היא לא רק ביחס לחום אלא גם ביחס לפגעי מזג אוויר שונים (לחות גבוהה, חשיפה ישירה וממושכת לקרינת UV ועוד), וזאת בעיקר בזכות סיבי הצלולוז שבתוכו. מסיבה זו לוחות שמיוצרים מחומר איכותי זה הם הבחירה האופטימלית לשימושים חיצוניים כמו רצפה למרפסת או חיפוי שמחדש את החזות החיצונית של מבנה שהתיישן.

גם ריקבון או עיוותים בלוחות הם תופעה שפשוט לא קיימת כשעובדים עם פייבר צמנט. הלוחות כאמור מדמים את מראה העץ, אבל בעוד עץ טבעי עלול להתעוות או לסבול מריקבון, עם הפייבר צמנט אין צורך לדאוג מכך ואפילו אין צורך לאטום את הלוחות כדי ליהנות מעמידות מרבית.

תחזוקה מינימלית

לא רק שלוחות הפייבר צמנט ימלאו את ייעודם לאורך עשרות שנים, הם גם יעשו זאת עם מינימום תחזוקה. אין צורך לצבוע את הלוחות אחת לשנה-שנתיים כפי שנעשה עם לוחות עץ טבעי, ולמעשה הפעולה היחידה הנדרשת נוגעת לקצוות הלוחות בתדירות של אחת ל-7-8 שנים. כמו כן, במידה ואחד הלוחות נפגע ניתן להחליף רק את החלק הפגום בקלות ובפשטות.

השילוב המעולה של יתרונות פרקטיים ויתרונות אסתטיים הופך את הפייבר צמנט לאופציה פופולרית, והשימוש בלוחות אלה הולך ומתרחב – ולאור היתרונות הרבים ללקוח הביקוש לכך צפוי להמשיך ולעלות.

למידע נוסף

 

The post יתרונות בבניה עם פייבר צמנט first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=198 0
בניית הרחבה לבית מעץ – בניה בעץ https://www.justwood.co.il/?p=234 https://www.justwood.co.il/?p=234#respond Sun, 25 Mar 2018 12:12:06 +0000 https://www.justwood.co.il/?p=234 עץ הוא חומר גלם נפוץ מאוד שמשמש את בני האדם למגוון רחב של מטרות – וגם כשרוצים להרחיב בית כדאי לנצל את יתרונותיו הרבים של חומר הגלם. בארה”ב (ובמדינות רבות נוספות) בנייה בעץ היא קונספט נפוץ. בישראל עדיין פחות, אם כי אין ספק שגם בארצנו ישנה התעוררות משמעותית של המודעות ליתרונות הבניה בעץ ובפרט כשהמטרה […]

The post בניית הרחבה לבית מעץ – בניה בעץ first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
עץ הוא חומר גלם נפוץ מאוד שמשמש את בני האדם למגוון רחב של מטרות – וגם כשרוצים להרחיב בית כדאי לנצל את יתרונותיו הרבים של חומר הגלם.

בארה”ב (ובמדינות רבות נוספות) בנייה בעץ היא קונספט נפוץ. בישראל עדיין פחות, אם כי אין ספק שגם בארצנו ישנה התעוררות משמעותית של המודעות ליתרונות הבניה בעץ ובפרט כשהמטרה היא הרחבת בית.

 

בנייה מעץ
בנייה מעץ

היתרונות העיקריים של בניה בעץ

היתרון החשוב ביותר של בניית הרחבה לבית מעץ היא תוחלת החיים הגבוהה של המבנה החדש – גם אם הבטון נתפש כעמיד יותר וחזק יותר, בסופו של דבר דווקא מבני העץ הם אלה שמחזיקים מעמד שנים רבות רבות, ולמעשה יכולים למלא את ייעודים למשך מאות שנים! בהקשר זה גם כדאי לדעת שלבית עץ עמידות טובה יותר בפני רעידות אדמה. הסיבה לכך היא גמישותו של העץ, כך שלא נוצרים סדקים במבנה גם כשהקרקע זזה.

עוד יתרון משמעותי של בניה בעץ הוא פרק הזמן הקצר שבו מושלמת הבנייה, מה גם שבמהלך הרחבת הבית לא נגרם לכלוך והבלגן מינימלי. החיסכון הניכר בזמן מתבטא גם בחיסכון כספי, ובחלק מהמקרים הבנייה של ההרחבה מתבצעת במפעל ולאחר מכן מובלת למקום ומחוברת לתשתיות – כך שהיעילות גבוהה במיוחד והפגיעה בשגרת החיים המוכרת מינימלית.

עץ, כדאי לדעת, הוא חומר גלם בעל יכולות בידוד גבוהות מאוד. בהתאם ההרחבות שנבנות על בסיס חומר גלם זה מתאפיינות בשקט רב (שתרומתו לאיכות החיים בלתי מבוטלת) וכן בוויסות יעיל של הטמפרטורה, כך שהשימוש בפתרונות חימום וקירור קטן (עובדה שכמובן מובילה לחשבונות חשמל נמוכים).

סיבה טובה נוספת לבחור בבניה בעץ היא צמצום הפגיעה בסביבה. הניצול היעיל של המשאבים, הצורך המופחת באנרגיה כדי לשמור על טמפרטורה רצויה במבנה והעמידות הגבוהה מאוד מובילים לפגיעה נמוכה בסביבה בהשוואה לשיטות בניה אחרות, ובעידן שבו המודעות לחשיבות השמירה על כדור הארץ גבוהה, זהו שיקול משמעותי.

 

The post בניית הרחבה לבית מעץ – בניה בעץ first appeared on סקירות מוצרי עץ, דק, דקים, איפאה פרגולות.

]]>
https://www.justwood.co.il/?feed=rss2&p=234 0