בניה קלה – הסבר ומחירים

בניה קלה היא שיטה חדשנית ויעילה במיוחד להקמת מבנים מכל הסוגים – בין אם המטרה היא בניית צימר, בין אם מבנה למגורים, משרד, מבנה נייד שישמש ככיתת גן ועוד. היתרונות העיקריים של הבנייה הקלה הם זמן ההקמה המהיר (במידה משמעותית ביחס לבנייה המסורתית), הידידותיות לסביבה (ובימינו כדאי מאוד שלשיקול האקולוגי יהיה משקל נכבד בכל החלטה), התכנון הגמיש במיוחד (כך שניתן להתאים את המבנה לצרכים הספציפיים), העמידות של המבנה (לא פחות, ולעתים אף יותר, מכל מבנה שהוקם בדרך “רגילה”) ובחלק מהמקרים גם עלות הבנייה נמוכה יותר (כשמדובר על מבנה יביל, שמייתר את הצורך ביסודות).

לאילו מטרות מתאימה בנייה קלה?

בנייה קלה מתאימה כאמור למגוון רחב של שימושים: יחידת דיור בחצר משק, כיתה בבית ספר שנמצא במגמת התרחבות, משרד מכירות באתר בנייה, מבנה נייד למשרד/סטודיו וישנן עוד אפשרויות, כשבעצם אין כמעט צורך שלא ניתן לספק לו מענה יעיל באמצעות בנייה קלה. תכנון אדריכלי ברמה גבוהה מבטיח פונקציונליות מלאה וגם אסתטיקה נעימה – כשמבחינת בניה קלה מחירים משתנים בהתאם לרמת האבזור.

העקרונות העיקריים של הבניה הקלה

בניה קלה נקראת לעתים גם בניה מתועשת. היא מתבצעת כמעט ברובה בתוך מפעל, כשבשטח שבו אמור להיות מוצב המבנה מתבצעות רק עבודות בקנה מידה מצומצם (הרכבה וחיבור לתשתיות). בזכות עיקרון זה מושגת התועלת האקולוגית, שכן המפעל בנוי כך שנמנעות ההשפעות המזיקות של הבנייה על הסביבה. בהתאם סוג זה של בניה נקרא גם בנייה ירוקה.

הרצפות והבסיס של המבנים המוקמים בשיטה זו הם מבטון וכך גם הממ”ד. השלד מבוסס על בניה בעץ או במקרים אחרים פלדה או אלומיניום. לכל הקירות (חיצוניים ופנימיים) חתכים ייחודיים וכך גם לרצפות ולתקרות, ובכל מקרה מדובר על מבנה מודולרי שמותאם בדיוק לצרכיו הספציפיים של כל לקוח.

השם “בנייה קלה” עלול ליצור אסוציאציות כאילו המבנה לא יציב דיו, אולם כאמור בפועל ההפך הוא הנכון ומבנים אלה זוכים לעמידות מרשימה – בזכות העובדה שהחיבורים השונים בין החלקים של המבנה מתאפיינים בגמישות מקסימלית. דגש חשוב נוסף הוא חסינות לאש, שמושגת הודות לשימוש בחומרים מתאימים וטכניקות מתקדמות.

למידע נוסף על בנייה קלה בעץ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *