יתרונות בבניה עם פייבר צמנט

אחד הטרנדים הבולטים בענף הבנייה הוא השימוש ההולך וגדל בלוחות פייבר צמנט, למגוון רחב של מטרות. הלוחות עצמם אינם חדשים – כבר לפני 30-40 שנים ניתן היה לנצל את כל היתרונות של לוחות אלה – אבל בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות משוכללות שמנגישות את הפייבר צמנט, מדגישות את איכויותיו והופכות אותו לכזה שכל קבלן וכל איש מקצוע בתחום הבנייה חייב להכיר ולהשתמש באופן מושכל.

תוחלת חיים ארוכה

יתרון משמעותי אחד של הפייבר צמנט הוא תוחלת החיים הארוכה להפליא של הלוחות. הפייבר צמנט הוא תרכובת של חומרים ברי קיימא, חלקם ממוחזרים, ובנוסף הם מבטיחים עמידות גבוהה בהרבה ביחס לחומרים אחרים שמשמשים את ענף הבנייה. בהתאם, כשמחשבים את יחס העלות תועלת לטווח הארוך, פייבר צמנט הוא האופציה המשתלמת ביותר.

מגוון רחב של אפשרויות אסתטיקה מוקפדות

גם בפן האסתטי מצטיינים לוחות הפייבר צמנט: ראשית, ניתן לצבוע אותם בקלות בכל גוון. שנית, לוחות אלה הם הדבר הקרוב ביותר לעץ טבעי ובהתאם הם מתאפיינים באותו יופי מרהיב עין ובעל נוכחות משמעותית של חומר גלם זה. בנוסף ישנן אפשרויות התקנה מגוונות, כך שבין אם אנחנו משתמשים בפייבר צמנט לטובת רצפת גלריה, בין אם לטובת חיפוי קיר חיצוני, קירות פנימיים דקורטיביים, רצפת מרפסת או כל מטרה אחרת, התוצאה תהיה מרשימה מאוד.

ידידותיות לסביבה

פייבר צמנט עשוי כאמור מחומרים ברי קיימא שחלקם ממוחזרים, כולל עץ שנעשה בו שימוש נוסף. כשלוקחים בחשבון גם את תוחלת החיים הארוכה מאוד של לוחות אלה, למעלה מ-50 שנה, מקבלים מוצר ידידותי להפליא לסביבה – יתרון רב חשיבות בימינו, כשכולנו כבר מבינים עד כמה חשוב צמצם את הפגיעה בכדור הארץ למען הדורות הבאים ובעצם גם לטובת החיים שלנו.

עמידות לחום

אם חוזרים לפן הפרקטי עבורנו, פייבר צמנט מתאפיין בעמידות גבוהה לחום, ובהתאם הוא מעכב בעירה לפרקי זמן משמעותיים. למעשה לוחות אלה מוגדרים כלא דליקים, יתרון של ממש ביחס לסוגי חיפוי אחרים או חומרים אחרים שמשמשים לבנייה.

העמידות של הפייבר צמנט היא לא רק ביחס לחום אלא גם ביחס לפגעי מזג אוויר שונים (לחות גבוהה, חשיפה ישירה וממושכת לקרינת UV ועוד), וזאת בעיקר בזכות סיבי הצלולוז שבתוכו. מסיבה זו לוחות שמיוצרים מחומר איכותי זה הם הבחירה האופטימלית לשימושים חיצוניים כמו רצפה למרפסת או חיפוי שמחדש את החזות החיצונית של מבנה שהתיישן.

גם ריקבון או עיוותים בלוחות הם תופעה שפשוט לא קיימת כשעובדים עם פייבר צמנט. הלוחות כאמור מדמים את מראה העץ, אבל בעוד עץ טבעי עלול להתעוות או לסבול מריקבון, עם הפייבר צמנט אין צורך לדאוג מכך ואפילו אין צורך לאטום את הלוחות כדי ליהנות מעמידות מרבית.

תחזוקה מינימלית

לא רק שלוחות הפייבר צמנט ימלאו את ייעודם לאורך עשרות שנים, הם גם יעשו זאת עם מינימום תחזוקה. אין צורך לצבוע את הלוחות אחת לשנה-שנתיים כפי שנעשה עם לוחות עץ טבעי, ולמעשה הפעולה היחידה הנדרשת נוגעת לקצוות הלוחות בתדירות של אחת ל-7-8 שנים. כמו כן, במידה ואחד הלוחות נפגע ניתן להחליף רק את החלק הפגום בקלות ובפשטות.

השילוב המעולה של יתרונות פרקטיים ויתרונות אסתטיים הופך את הפייבר צמנט לאופציה פופולרית, והשימוש בלוחות אלה הולך ומתרחב – ולאור היתרונות הרבים ללקוח הביקוש לכך צפוי להמשיך ולעלות.

למידע נוסף

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *