מחירי בניית צימרים מעץ

בניית צימר עץ הפכה בשנים האחרונות לאופציה מבוקשת מאוד. מבני העץ שובי הלב מהווים יחידות נופש שמספקות הכנסה נאה, ומתאימים גם להקמת יחידת דיור נוספת בחצר לטובת ילד שגדל ורוצה פרטיות או לכל מי שזקוק לכך. באופן טבעי על-מנת לבחון האם אכן הקמת הצימר משתלמת ולקבל את ההחלטה המיטבית, נתון רלוונטי הוא עלות הבנייה.

חשוב להדגיש: “מחיר בניית צימר” הינו מונח ערטילאי. טווח המחירים של בניית צימרים מעץ רחב למדי, ולמעשה אי אפשר לדבר על העלות מבלי להבין מהו המפרט הספציפי. בהתאם אף איש מקצוע שמכבד את עצמו ואף חברה רצינית לא יספקו הצעת מחיר מבלי לשאול קודם מהם הצרכים של הלקוח, מהם הדגשים החשובים מבחינתו בצימר ומהי מסגרת התקציב הכללית.

אילו גורמים משפיעים על עלות בניית צימר?

ישנם גורמים רבים המשפיעים על המחיר של הקמת צימרים מעץ. ביניהם: היסודות שנבחרים לצימר, סוג הרצפה, המפתחים (למשל חלונות גדולים משביחים את המבנה, אבל מייקרים את הקמתו), גודל החדרים ה”רטובים” (מטבח, חדר רחצה וחדר שירותים מחייבים השקעת משאבים רבה יותר ביחס לחדר “רגיל”), מספר הקומות של הצימר (לבניית מדרגות ישנה כמובן עלות נוספת), התוכנית האדריכלית (ככל שנרצה צימר מורכב יותר ועם מרכיבים ייחודיים כמו קיר גבוה מאוד, פינות רבות ועוד, כך התוכנית מורכבת יותר והמחיר למטר מרובע עולה), רמת הגימור המבוקשת (הן בהיבטים האסתטיים והן בהיבטים הפרקטיים. כך למשל מערכות חכמות לשליטה ובקרה – “בית חכם” – מחייבות תקציב נפרד) ותוספות שמשדרגות את המכלול (דקים, שבילים ופרגולות).

עוד כדאי לדעת כי מחיר בניית צימרים מעץ כולל לא רק את ההקמה עצמה, אלא גם עלויות נלוות – קבלת היתר בנייה, מיסים, הוצאות פיתוח, חיבור לתשתיות הכרחיות, אגרות ועוד.

איך לתכנן בחוכמה מסגרת תקציב לבניית צימר?

מאחר שכאמור הצעת מחיר לבניית צימר מבלי לתכנן אותו קודם לכן לא יכולה להיות רצינית, ובסופו של דבר גם אם חברה כזו או אחרת הבטיחה שתקים עבורכם צימר בעלות נמוכה, אין ודאות היא תוכל לעמוד בהבטחתה זו, הדרך הנכונה להקים צימרים מעץ מבלי לחרוג ממסגרת התקציב היא לערוך סקר שוק – אבל עוד לפני השוואת המחירים לבחון פרמטרים אחרים.

פרמטר כבד משקל אחד הוא הניסיון של החברה בבניית צימרים. ככל שהחברה מנוסה יותר, כך התכנון יהיה מדויק יותר, הבנייה תהיה יעילה יותר ועל כן גם המהירה ביותר באפשרית, אתם תקבלו בדיוק את מה שייחלתם לו וגם המחיר בפועל יהיה נמוך בזכות היעילות. בנוסף לאחר תיאור ראשוני של הצרכים והבקשות שלכם, כלומר תוכנית רצפה, תוכנית גגות, מספר פתחים וגודלם וחתכים, תוכלו לקבל מכל חברה הצעת מחיר – ודאו כי הצעת המחיר מפורטת וכוללת תיאור מדוקדק של כל המרכיבים שנכללים באותה עלות מוצעת וגם של כל המרכיבים שמצריכים תשלום בנפרד. בכל מקרה מומלץ לתכנן את התקציב כך שתישאר רזרבה מסוימת לצורך תוספות הכרחיות, ועל-מנת שלא תיתקעו באמצע הבנייה בלי המשאבים הכספיים הנחוצים לשם השלמת הצימר.

לכל המידע על צימרים מעץ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *