בניית הרחבה לבית מעץ – בניה בעץ

עץ הוא חומר גלם נפוץ מאוד שמשמש את בני האדם למגוון רחב של מטרות – וגם כשרוצים להרחיב בית כדאי לנצל את יתרונותיו הרבים של חומר הגלם.

בארה”ב (ובמדינות רבות נוספות) בנייה בעץ היא קונספט נפוץ. בישראל עדיין פחות, אם כי אין ספק שגם בארצנו ישנה התעוררות משמעותית של המודעות ליתרונות הבניה בעץ ובפרט כשהמטרה היא הרחבת בית.

 

בנייה מעץ
בנייה מעץ

היתרונות העיקריים של בניה בעץ

היתרון החשוב ביותר של בניית הרחבה לבית מעץ היא תוחלת החיים הגבוהה של המבנה החדש – גם אם הבטון נתפש כעמיד יותר וחזק יותר, בסופו של דבר דווקא מבני העץ הם אלה שמחזיקים מעמד שנים רבות רבות, ולמעשה יכולים למלא את ייעודים למשך מאות שנים! בהקשר זה גם כדאי לדעת שלבית עץ עמידות טובה יותר בפני רעידות אדמה. הסיבה לכך היא גמישותו של העץ, כך שלא נוצרים סדקים במבנה גם כשהקרקע זזה.

עוד יתרון משמעותי של בניה בעץ הוא פרק הזמן הקצר שבו מושלמת הבנייה, מה גם שבמהלך הרחבת הבית לא נגרם לכלוך והבלגן מינימלי. החיסכון הניכר בזמן מתבטא גם בחיסכון כספי, ובחלק מהמקרים הבנייה של ההרחבה מתבצעת במפעל ולאחר מכן מובלת למקום ומחוברת לתשתיות – כך שהיעילות גבוהה במיוחד והפגיעה בשגרת החיים המוכרת מינימלית.

עץ, כדאי לדעת, הוא חומר גלם בעל יכולות בידוד גבוהות מאוד. בהתאם ההרחבות שנבנות על בסיס חומר גלם זה מתאפיינות בשקט רב (שתרומתו לאיכות החיים בלתי מבוטלת) וכן בוויסות יעיל של הטמפרטורה, כך שהשימוש בפתרונות חימום וקירור קטן (עובדה שכמובן מובילה לחשבונות חשמל נמוכים).

סיבה טובה נוספת לבחור בבניה בעץ היא צמצום הפגיעה בסביבה. הניצול היעיל של המשאבים, הצורך המופחת באנרגיה כדי לשמור על טמפרטורה רצויה במבנה והעמידות הגבוהה מאוד מובילים לפגיעה נמוכה בסביבה בהשוואה לשיטות בניה אחרות, ובעידן שבו המודעות לחשיבות השמירה על כדור הארץ גבוהה, זהו שיקול משמעותי.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *