התקנת דק עץ ופרגולה בכניסה לבית

הכניסה לבית לא תמיד זוכה למלוא תשומת הלב הראויה, וזאת למרות שכולנו יודעים עד כמה רושם ראשוני משפיע על האופן שבו אנחנו תופשים את המציאות. כניסה מעוצבת, עם דק עץ יפה ופרגולה מעל, הופכת את הבית כולו להרבה יותר מרשים – הן מבחינת האורחים והן עבור בני הבית עצמו, ובנוסף מאפשר החיפוי הכפול התארגנות נוחה במיוחד כשיוצאים מהבית או כשחוזרים אליו.

איזה דק כדאי להתקין בכניסה לבית?

הבחירה העיקרית לגבי התקנת דקים בכניסה לבתים פרטיים היא בין דק מעץ לבין דק סינטטי. דקים סינטטיים עשויים מחומרים כמו PVC או פלסטיק וזוכים למראה דמוי עץ. דק סינטטי איכותי עשוי להחזיק מעמד שנים רבות שכן באופן טבעי הוא לא עלול להירקב ואין סכנה שחרקים יזיקו לו, אבל מצד שני גם דק עץ איכותי נהנה מעמידות מרשימה ובפרט אם מתחזקים אותו בהתאם להמלצות ומספקים לו הגנה מלאה מפני חרקים ומפני פגעי מזג האוויר.

בפן האסתטי דקים מעץ נהנים מיתרון של ממש על פני דקים סינטטיים. אמנם גם האופציה הסינטטית נאה לעין, אולם בסופו של דבר אין תחליף לעץ אמיתי שממנו ניתן ליצור דק עם אישיות ייחודית ואופי אמיתי שיהווה כניסה מושלמת לבית.

דק מעץ

איזו פרגולה כדאי להתקין בכניסה לבית?

המודעות לחשיבות ההגנה מפני קרינת השמש הופכת גבוהה יותר ויותר משנה לשנה, ועל כן עולה גם הפופולריות של הפרגולות השונות. כשמחפשים פרגולה מתאימה להתקנה בכניסה לבית חשוב לקחת בחשבון גם את הפן הפונקציונלי וגם את הפן האסתטי, כלומר ליצור מחסה מהשמש שיהיה גם פריט שובה לב שמתחבר היטב לעיצוב הבית, הן מבחוץ והן מבפנים. מבחינת חומר גלם, הבחירה העיקרית היא בין פרגולה מעץ לבין פרגולת אלומיניום, ובאופן דומה לכדאיות ההעדפה של דק מעץ, כך גם פרגולות העץ הן הבחירה האידיאלית בזכות המראה המרשים שלהן.

בחירה נוספת היא בין פרגולה תלויה לבין פרגולה על עמודים. כשרוצים לחפות שטח נרחב יחסית סביר להניח שתידרש תמיכה של עמודים, והתכנון הופך מורכב יותר שכן מן הסתם תרצו לא לפגוע בדק העץ. בכל מקרה כדאי לבחור את העץ שממנו מיוצרת הפרגולה ואת העץ שממנו מיוצר הדק באופן מושכל כך שתיווצר הרמוניה מושלמת בכניסה לבית.

באיזה סוגי מקומות נראה שימוש בדק אץ איכותי?

מסעדות יוקרה – תחום עיצוב המסעדות הינו אחד התחומים המתפתחים בשנים האחרונות. כיום במסעדות רבות ניתן לאכול את ארוחת הערב על דק יוקרתי שעוצב במיוחד כדי לשרת את אלה מאיתנו שמעדיפים לצפות בשקיעה וליהנות מהרוח הקרירה שיש מחוץ למסעדה.

משרדי הייטק – תחום עיצוב המשרדים הינו תחום שתעשיית ההייטק העולמית והישראלית לקחה לשיאים חדשים. כיום כל חברת הייטק שמכבדת את עצמה מציעה משרדים מעוצבים ומפנקים שמטרתם למשוך עובדים. אחד מהדברים שחברות כאלה מתגאות בו הוא דק מעוצב ומפנק שבו העובדים יכולים לשתות בירה, לקיים ערבי חברה וכל פעילות אחרת שמטרתה היא לשפר את חיי העובדים.

מלונות בוטיק- תחום מלונות הבוטיק הינו תחום שמציע אזורים חיצוניים מעוצבים ואזורים פרטיים שיוצאים מהחדרים של האורחים במלון. בין אם מדובר בדק מעוצב שיוצא מהלובי ובין אם מדובר בדק איכותי שיוצא מחלל הכניסה, היכולת של דק להשפיע על חוויית האורחים היא יכולת שמוסיפה לאווירת היוקרתיות והמיתוג של המלון.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *