מדוע מומלץ לרכוש דק איפאה?

דק איפאהאחד מן הטרנדים המקובלים ביותר כיום בתחום עיצוב הבית הוא דקים מעץ. לא כולם רוצים לרצף את הבית שלהם במרצפות סטנדרטיות ולכן יש נהירה גדולה מאוד לתחום הפרקטים והדקים. כל מי שרוצה היום לבנות דק מעץ אצלו בחצר או במרפסת צריך לקרוא קצת ולהבין על מה מדובר. גם התייעצות עם איש מקצוע נחוצה.

המלצה מאוד חמה לגבי סוג מועדף של דק זה דק איפאה. דק איפאה הוא אחד הדקים הפופולאריים וזאת משום היתרונות הרבים שיש לו על פני סוגי עץ אחרים. מאוד חשוב לדעת מאיזה חומר מתקינים את הדק ויש להחליט זאת על בסיס כמה קריטריונים שעליהם עונה האיפאה בצורה טובה. להלן מספר פרמטרים למחשבה.

חוזק של העץ

דק איפאה ידוע בחוזק שלו. מדובר בעץ ברזילאי מאוד חזק ועמיד שאין שום סיבה לא להשתמש בו כאשר חושבים על הייעוד של המרפסת. אם יודעים שהמרפסת תהיה פעילה מאוד, שילדים ישחקו בה או שיזיזו בה ריהוט וכיוצא בזה אז כן צריך לבחור בסוג עץ שאינו נשחק בקלות ושומר על עצמו.

צריך לדעת לקנות את העץ הנכון בהתאם לצרכים השונים של המקום שבו הוא אמור להיות ממוקם. כל מי שרוצה לשמור על הדק שלו מבלי לדאוג לניקיון או שברים, דק איפאה מאפשר את הדברים הללו. צריך גם לוודא שלא נגרם נזק כמו לכל דבר אחר. לדק איפאה עדיין יש את תכונות העץ שלו.

עמידות גבוהה מאוד

הדבר הראשון שקופץ לאנשים ברגע שהם שומעים דק מעץ הוא עניין הרטיבות. עץ הוא חומר רגיש מאוד למים ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על דק חיצוני ואולי אף חשוף לגשמים, שלג, ברד ואפילו טל. האיכות של דק איפאה שמה אותו במקום גבוה ביחס לדקים אחרים ועמידות בפני רטיבות היא יתרון שאין שני לו בנושא.

העמידות של דק האיפאה גם מציבה אותו כחסין אל מול מזיקים שפוגעים בעצים. ההרכב הכימי של האיפאה ביחד עם הקשיחות הגבוהה שלו מונעים מכל מזיק שהוא לבצע את זממו. כך מתאפשר לכל דק מן החומר הזה להישמר לאורך שנים ולשמור על המראה הטבעי זמן רב. רכישת האיפאה משתלמת לטווח זמן ארוך מאוד.

המראה הייחודי של העץ

בניגוד לסוגי עץ אחרים, לדק איפה אין “עיניים” שאנו רגילים לראות בעצים אחרים. ה”עיניים” הללו בעצם אוגרות בקרבן הרבה מאוד חיידקים, מזיקים אחרים כולל רטיבות ועוד. יש להימנע מכך והיתרון הגדול של האיפאה הוא שאין לו את ה”עיניים”. מדובר על משטח עץ אחיד ויפהפה. כך העץ לא מתעוות וכיוצא בזה. המראה היפה של האיפאה נותן לדק צבע של חום ושוקולד, מה שמציע לכל רוכש דק בצבעים מדהימים שנשארים לאורך זמן ואינם דוהים.

 

One Response to מדוע מומלץ לרכוש דק איפאה?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *