היתרונות של דק עץ

דק עץ

משום מה אנו עדים לעוד ועוד בעלי גינות וחצרות שמרצפים את השטחים החיצונים לבית בעץ, בין אם את כולם או בין אם את חלק הארי. למרות הכל, מדובר במהלך מאוד מקובל שתופס תאוצה בכל שנה. כך ניתן לראות עוד ועוד אנשים שנכנסים אל אופנת הדקים ונראה שנהירה כה גדולה של אנשים אל משטחי העץ מבוססת .

למרות הכל, יש תמיד לראות את היתרונות של כל דבר וכל מוצר. אמנם דקים מעץ הם תופעה מאוד נפוצה כיום, אך עדיין יש להבין את היתרונות הגדולים שיש לכל דק עץ על פני פיתרון ריצוף אחר. דק עץ כשמו כן הוא, עשוי מעץ והחזרה אל החומרים הטבעיים מעוררת בנו תחושה טובה ונעימה, למרות שמדובר בריצוף.

העמידות של החומר

אם יש חומר שיודע להתמודד עם פגעי מזג האוויר, זהו העץ. דק עץ הוא עמיד מאוד ביחס לחומרים אחרים שאיתם מבקשים לרצף את החצר, את הבית ועוד. דק עץ שנשמר כמו שצריך יכול להחזיק גם 15 שנה ובמידה ויש לנו דק עץ מחומרים טובים וחזקים יותר כמו עץ איפאה, הדק יכול להחזיק מעמד גם 40 שנים מלאות.

כאן היתרון של העץ בא לידי ביטוי במלוא מובן המילה. חייבים למצוא תמיד חומרים שיחזיקו מעמד. יש לדבר חשיבות מאד גדולה משום שאין שום רצון ושום צורך להחליף בכל כמה שנים בודדות את הריצוף או החיפוי משום שזה עניין די יקר ואף מסורבל. מציאת חומר טוב כמו עץ נותנת לנו את תחושת השקט והביטחון בריצוף ארוך הטווח.

החזרה אל הטבע

כאמור, אנו נמצאים בתקופה שבה מנצלים כל היבט של החיים המודרניים בחזרה אל הטבע. כל דק שעשוי עץ נותן לנו את התחושה הטובה ביותר, אם אנו רוצים לרצף חלק מן הגינה באמצעות ריצוף מעץ. מי שינסה לחלוץ נעליים וללכת יחף על דק מעץ יוכל להבין על מה מדובר. זוהי חוויה מדהימה וממכרת. הליכה על דק מעץ היא כמו הליכה ביער נעים.

יותר מכך, דק מעץ מקנה למראה המשטח המרוצף מראה טבעי יותר. הצבע החום-אפרפר- ירקרק נותן קצת טעם לצבעים שכל גינה מעניקה לבית ולאזור הכללי. משטח מעץ נראה מהוקצע מדי לפעמים, אך הוא אינו בולט ושונה לחלוטין כמו משטח שעשוי מלבנים משתלבות או אפילו בטון חשוף. היופי עושה את כל ההבדל.

היכולת לשלב בין חומרים

מה שיפה בעץ הוא שמדובר בחומר שאינו משתלט על עיצוב הבית לחלוטין. עם עץ תמיד אפשר לשלב עוד חומרים ועוד אלמנטים שיעזרו לנו לעצב כמו שאנו רוצים את הבית שלנו. החיפוש אחר העיצוב המתאים ביותר יוביל אותנו גם לחיפוש אחר עץ מסוג מסוים שיתאים בסופו של דבר לעיצוב הכללי של הבית, של הגינה והאווירה.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *