דק איפאה – איך לבחור את הדק המושלם לחצר

דק איפאהבשנים אחרונות אנו יכולים לראות תופעה מאוד מעניינת ששוטפת את החצרות, הגינות והמרפסות שלנו. יותר ויותר אנשים נוטים להשתמש בדקים מעץ לריצוף החיצוני של הבית. מדובר על סיפוני עץ מרהיבים, המוכרים בעיקר כ’דקים’ ובעזרת הדקים הללו מרצפים באופן מעורר השתאות של ממש שטחים שלמים של חצרות.

השאלה הנשאלת בעקבות התופעה היא כיצד בוחרים את הדק המושלם לחצר. האם כדאי להשתמש בדק מעץ אורן או דק איפאה? לכל חצר ולכל מרפסת יכול התאים דק מסוג אחר וצריך לבחון את הנקודות הללו באופן מאוד ברור ומוגדר, על מנת שנוכל לדעת כמה כסף אנו אמורים להוציא על כל סוג של עץ. התשובה פשוטה.

הרוב בוחר איפאה

בימים עברו היו משתמשים לבניית דקים בעזרת עץ אורן פיני, משום שעלותו הזולה היוותה יתרון משמעותי מאוד על פני סוגים אחרים של עצים. כיום כבר משתמשים יותר ויותר באותו דק איפאה איכותי, שמהווה את התחליף המעולה של האורן הפיני ולדבר יש משמעו מאוד גדולה בכל הנוגע לעיצוב הביתי.

דק איפאה הוא בעל מראה יוקרתי מאוד. מקורו של העץ בברזיל והוא נחשב לעץ מאוד אמיד ומאוד איכותי. מטרתו של מי שבוחר בדק טוב היא להכין את הריצוף לטובת הליכה נעימה על משטח עץ, לעיצוב החצר כולה ולהקניית אווירה מרעננת בכל פעם מחדש. דק איפאה בהחלט יכול לעשות את העבודה, כמו גם עץ טיק ועוד.

להפריד מכל משטח

מומלץ מאוד להניח דקים על משטח בטון או על תומכים, המוכרים גם ככלונסאות. לדבר יש משמעות מאוד גדולה משום שכך לדק יש את האפשרות להיות מונח בנוחות מירבית. אם מניחים את הדק על האדמה יש סיכוי מאוד גדול שמא העץ יספוג את הלחות של האדמה עצמה ויינזק, בין אם יצבור עובש ורטיבות ובין אם יתרכך.

לכן, לפני שמזמינים התקנת דק עץ, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לגבי כל התהליך. לכל חצר ולכל בית יש רמת התאמה אחרת עבור התקנת משטח העץ ולכן צריך לדעת בדיוק איזה עץ יכול להתאים לכל משטח ומה יכול להיות בהתאמה מלאה עם העיצוב הכללי. התייעצות עם מעצב פנים יכולה להסביר רבות על העניין.

עמידות וחוזק – שני מרכיבים חשובים

כדי שדק מעץ יכול להחזיק מעמד זמן רב ככל הניתן, הוא צריך להיות עשוי מחומר חזק. דק איפאה לדוגמא, הוא עץ חזק מאוד ועמיד למדי. בנוסף לכך, צריך לוודא שהעץ עבר השבחה כנגד רטיבות ומים. כאשר אנו רואים שהעץ מגיע בגוון ירקרק סימן שהוא עבר חיטוי כמו שצריך וכמובן הוא עבר גם את ההשבחה כנגד מים.

יש לבדוק לפני הכל מהו גם המחיר לכל התענוג הזה, משום שיש מי שחשוב להם לדעת כמה בדיוק הם צריכים לשלם עבור המראה החדש של החצר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *